Wiadomości

Otwarcie nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 214 do Łeby – bezpieczniej na drodze

Data publikacji 25.06.2019

Wczoraj odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanego i przebudowanego odcinka drogi wojewódzkiej nr 214 do Łeby. Policjanci wydziału ruchu drogowego lęborskiej komendy w ramach działań profilaktycznych, ukierunkowanych na bezpieczeństwo wszystkich uczestników dróg, przypominali kierowcom wjeżdżającym na nowy odcinek drogi o ich przestrzeganiu.

Nowa droga do Łeby otwarta jest już od dwóch tygodni, ale oficjalne otwarcie obwodnicy Wicka odbyło się 24 czerwca 2019 r. W otwarciu wyremontowanego odcinka udział wzięli marszałkowie Mieczysław Struk oraz Ryszard Świlski, a także lokalni samorządowcy, wykonawcy, funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego oraz policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

 

Trasa z Lęborka do Łeby, zwłaszcza w sezonie letnim jest jedną z bardziej zatłoczonych tras na Pomorzu. Nowa droga do Łeby z pewnością usprawni dojazd nad morze. Policjanci przypominają kierowcom o bezwzględnym przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze ruchu drogowego, również z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego będą patrolować nowy odcinek drogi. Pamiętajmy, to od nas w dużej mierze zależy bezpieczeństwo na drodze.

  • Policjanci na otwarciu drogi
  • Policjanci na otwarciu drogi
  • Policjanci na otwarciu drogi