Napadł z nożem i zrabował telefon, został zatrzymany - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Napadł z nożem i zrabował telefon, został zatrzymany

Data publikacji 24.06.2019

Policjanci zatrzymali 20-latka, który jest podejrzany o popełnienie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Starogardzianin strasząc swoją ofiarę nożem, zażądał wydania wartościowych przedmiotów. W wyniku tego przestępstwa napadnięty mężczyzna utracił warty 1000 zł telefon komórkowy.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek około godz. 20.00 na jednej z ulic  Starogardu Gdańskiego. Po otrzymaniu zgłoszenia, dyżurny miejscowej komendy natychmiast skierował w ten rejon pobliskie patrole. Policjanci, którzy dotarli na miejsce ustalili bliższe okoliczności zdarzenia. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie oraz ustalili rysopis sprawcy.

Pracujący nad tą sprawą śledczy ustalili, że przestępca przyłożył nóż do szyi pokrzywdzonego i grożąc, że go użyje zażądał wydania wartościowych przedmiotów. W ten sposób napastnik zrabował warty blisko 1000 zł telefon komórkowy i uciekł.

W wyniku przeprowadzonych czynności, już następnego dnia nad ranem podejrzany o popełnienie tego przestępstwa mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Podczas przeszukania policjanci odnaleźli zrabowany telefon oraz zabezpieczyli najprawdopodobniej użyty do popełnienia tego przestępstwa nóż. Zaskoczony wizytą mundurowych 20-latek został doprowadzony do komendy. Policjanci za pośrednictwem prokuratury wnioskowali o zastosowanie tymczasowego aresztu. W minioną sobotę wobec podejrzanego mieszkańca Starogardu Gdańskiego sąd zastosował tymczasowy areszt. Teraz podejrzany spędzi najbliższe 2 miesiące w placówce penitencjarnej, gdzie będzie oczekiwał na dalsze dyspozycje wymiaru sprawiedliwości.

Za przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia kodeks karny przewiduje karę od 3 do 12 lat więzienia.

  • Policjant prowadzi zatrzymanego