Wiadomości

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o uszkodzenie ciała

Data publikacji 24.06.2019

Wczoraj około godziny 22 policjanci w wyniku podjętej interwencji, która według osoby zgłaszającej dotyczyła potrącenia człowieka, zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzewanych o uszkodzenie ciała. Mężczyźni w wieku 33 i 35-lat trafili do szpitala. Policjanci wyjaśniają przyczynę, okoliczności i przebieg tego zdarzenia. Osoby, które były świadkami tego zdarzenia, proszone są o kontakt z policjantami z komisariatu na gdańskiej Oruni.

Wczoraj o godzinie 21. 45 oficer dyżurny przyjął zgłoszenie o potrąceniu przy ul. Małomiejskiej człowieka. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że sprawca potrącenia chce uciec z miejsca zdarzenia. Na miejsce natychmiast skierowano najbliższe patrole. Policjanci, w wyniku podjętej interwencji i zdobytych informacji na miejscu zdarzenia zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzewanych o uszkodzenie ciała.


Policjanci, którzy pracowali na miejscu tej interwencji ustalili, że mężczyźni jechali w jednym aucie, w którym doszło między nimi do kłótni i szarpaniny. Mężczyźni ranili siebie nawzajem nożem. Jeden z mężczyzn opuścił pojazd, wtedy został potrącony przez samochód, za którego kierownicą siedział jego kolega. Policjanci sprawdzają, czy doszło do celowego potrącenia. Obu mężczyznom policjanci udzielili pomocy, wezwana na miejsce załoga karetki pogotowia przewiozła obu mężczyzn do szpitala. Jeden z nich po hospitalizacji został doprowadzony do policyjnego aresztu, drugi przebywa w szpitalu. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki. Policjanci zabezpieczyli nóż, samochód, którym jechali mężczyźni oraz  ślady kryminalistyczne.


Śledczy bardzo dokładnie sprawdzają, z jakiego powodu doszło do kłótni pomiędzy mężczyznami. Sprawdzane są okoliczności i przebieg tego zdarzenia. Policjanci wykonują w tej sprawie czynności procesowe w kierunku uszkodzenia ciała. Za to przestępstwo w zależności od obrażeń grozi 5 lat pozbawienia wolności.
Wszystkie osoby, które były świadkami tej sytuacji, lub podczas przejazdu autem ich wideo rejestratory zarejestrowały zdarzenie z ul. Małomiejskiej, proszone są o kontakt z policjantami z komisariatu przy ul. Platynowej 6F pod numerem telefonu (58) 321-67-22