Zatrzymany 19-latek odpowie za kradzież i paserstwo - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymany 19-latek odpowie za kradzież i paserstwo

Data publikacji 21.06.2019

Tczewscy kryminalni zatrzymali 19-latka, którego podejrzewali o kradzież roweru. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma związek z przestępstwem dotyczącym paserstwa innego roweru. Policjanci na tę chwilę odzyskali jeden z rowerów, który wrócił już do właściciela. Śledczy przedstawili zatrzymanemu mieszkańcowi Tczewa zarzuty dotyczące kradzieży oraz paserstwa. Teraz jego losem zajmie się sąd.

Tczewscy kryminalni zajmując się sprawą kradzieży roweru, do której doszło 18 maja br. na jednej z klatek schodowych przy ulicy Władysława Jagiełły w Tczewie ustalili i zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o to przestępstwo. Według zgłoszenia wynikało, że sprawca ukradł z korytarza rower górski o wartości 600 złotych. Funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego 19-latka do policyjnego aresztu.

Mundurowi ustalili również, że zatrzymany mężczyzna ma związek z innym przestępstwem dotyczącym paserstwa. W tym przestępstwie sprawca sprzedał skradziony rower w jednym z lombardów. Policjanci odzyskali rower warty 1200 złotych i oddali go właścicielowi.

Śledczy przedstawili już zatrzymanemu 19-letniemu mężczyźnie zarzuty dotyczące kradzieży oraz paserstwa. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz losem mężczyzny zajmie się sąd.

Przypominamy wszystkim właścicielom i użytkownikom rowerów aby zadbali o bezpieczeństwo swoich jednośladów. Zachęcamy do stosowania blokad posiadających certyfikaty, które dają większą gwarancję uniknięcia kradzieży. Zanotujmy numery fabryczne swojego roweru. W przypadku utraty jednośladu mundurowi zarejestrują go w ogólnopolskiej policyjnej bazie danych, wówczas łatwiej będzie można go odnaleźć, czy w przypadku odnalezienia szybko zwrócić właścicielowi.

  • policjant przesłuchuje zatrzymanego