Wiadomości

Mężczyzna ujął nietrzeźwego kierowcę, podziękował mu za to komendant

Data publikacji 18.06.2019

Wczoraj po południu Komendant Powiatowy Policji w Bytowie insp. Andrzej Borzyszkowski spotkał się z Panem Piotrem. Mężczyzna niedawno ujął nietrzeźwego kierowcę i powiadomił o zdarzeniu policjantów. Szef bytowskich stróżów prawa podziękował mu za wzorową postawę.

8 czerwca br. dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy. Kierujący mazdą jechał całą szerokością drogi, slalomem. We wskazane miejsce natychmiast został skierowany patrol. Jak się okazało, Pan Piotr, mieszkaniec Bytowa zauważył na jednej z ulic kierującego mazdą, który mógł być nietrzeźwy. Kiedy kierujący mazdą zatrzymał się przy sklepie monopolowym, zgłaszający natychmiast zabrał mu kluczyki od samochodu i zaczekał do przyjazdu patrolu. Jak się okazało samochodem kierował 50 – letni mieszkaniec Bytowa. Mężczyzna w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

 

Mężczyzna w najbliższym czasie zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do sądowego zakazu. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

 

Szef bytowskich stróżów prawa spotkał się wczoraj ze świadkiem zdarzenia i podziękował za jego wzorową postawę. Komendant podkreślił, że mężczyzna bez wahania zareagował, dzięki czemu z ruchu wyeliminowany został nietrzeźwy kierowca, stanowiący zagrożenie dla innych. Jego podejście do spraw bezpieczeństwa może być wzorem postępowania dla innych. Podczas spotkania komendant wręczył Panu Piotrowi list gratulacyjny z podziękowaniem za okazaną pomoc i zaangażowanie oraz drobny upominek.

 

Policjanci apelują. Jeżeli podejrzewasz, że jadący kierowca jest nietrzeźwy, natychmiast poinformuj o tym dyżurnego Policji. We wskazane miejsce natychmiast skierowany zostanie patrol.