Wiadomości

Policjanci z Gdyni zabezpieczali Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Polska 2019

Data publikacji 17.06.2019

W ostatni piątek odbył się ostatni z meczy Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019 rozgrywany na gdyńskim stadionie. Nad bezpieczeństwem w trakcie wszystkich meczów mistrzostw czuwali policjanci z gdyńskiej komendy wraz z funkcjonariuszami z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku. Wszystkie mecze odbyły się bez poważnych zakłóceń porządku, każdy z nich oglądało od kilku do kilkunastu tysięcy widzów.

W ostatni piątek policjanci z gdyńskiej komendy wraz z funkcjonariuszami z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku zabezpieczali mecz piłki nożnej rozgrywany w ramach Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019. Piątkowy mecz o trzecie miejsce pomiędzy drużynami Włoch i Ekwadoru był już ostatnim z meczów, które rozgrywane były w ramach Mistrzostw Świata U-20 na gdyńskim stadionie. Gdynia jako jedno z polskich miast miało zaszczyt być gospodarzem turnieju. Na stadionie w Gdyni rozegrano łącznie 10 meczów mistrzostw.

Nad bezpieczeństwem kibiców oraz zawodników w trakcie rozgrywek czuwali policjanci z gdyńskiej komendy i funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, którzy pilnowali porządku zarówno przed spotkaniami, w ich trakcie jak i po ich zakończeniu.
Całe zabezpieczenie mistrzostw przebiegło spokojnie, bez poważnych zakłóceń porządku publicznego. Policjanci biorący w nim udział pomagali kibicom bezpiecznie dostać się na teren stadionu, a po zakończeniu imprezy sprawnie i bezpiecznie opuścić jej teren.

  • Policjanci patrolują okolicę stadionu
  • Policjanci patrolują okolicę stadionu