Bezpieczniej dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Bezpieczniej dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 17.06.2019

Na podstawie zgłoszeń naniesionych w aplikacji Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci z gdyńskiej komendy przeprowadzili działania „Prędkość”, których celem było ograniczenie wykroczeń w ruchu drogowych popełnianych na ul. Zielonej w Gdyni.

Weryfikacją i realizacja czynności związanych ze zgłoszonymi na teranie miasta Gdyni punktami zajmują się odpowiednie służby z komisariatów policji, jak również funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni. W zależności od tematu zgłoszenia oraz lokalizacji jego realizacja przydzielana jest odpowiedniej komórce.

 

Wszystkie punkty umieszczone na mapie zagrożeń poddane zostają weryfikacji. Jednym z najczęściej zgłaszanych problemów jest przekraczanie dozwolonej prędkości. Z analizy punktów dodanych w ostatnim czasie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa wynikało, że na ulicy Zielonej w Gdyni dochodzi przekraczania dozwolonej prędkości. W reakcji na te zgłoszenia policjanci z gdyńskiej drogówki przeprowadzili w tym rejonie działania „Prędkość”.

 

W czasie pięciu dni trwania działań policjanci ujawnili łącznie kilkanaście przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. Większość sprawców wykroczeń tego typu zostało ukaranych mandatem karnym, w jednym przypadku skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

 

Policjanci przypominają, że dodanie na mapie zagrożeń miejsca potencjalnie zagrożonego jest możliwe również dzięki odnośnikowi – Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa-znajdującemu się na stronie Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.