Debata poświęcona bezpieczeństwu na wodzie - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Debata poświęcona bezpieczeństwu na wodzie

Data publikacji 14.06.2019

W minioną środę 12 czerwca na auli w Komendzie Powiatowej Policji w Człuchowie w o godzinie 17.00 odbyła się debata poświęcona bezpieczeństwu na człuchowskich jeziorach i terenach do nich przyległych. Policjanci omówili również działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i zaznaczone zgłoszenia związane z tematem debaty. Obecni na debacie przedstawiciela miasta i różnych instytucji zajmujących się min. turystyką złożyli projekty i wnioski dotyczące zmian mających poprawić bezpieczeństwo na jeziorach i turystów wypoczywających w okresie letnim w Człuchowie.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie zorganizowali w minioną środę debatę mającą na celu poprawić bezpieczeństwo mieszkańców i osób wypoczywających w okresie letnim w Człuchowie. W samym Człuchowie znajdują się cztery jeziora, co stanowi ponad 25% powierzchni miasta, w okresie letnim wypoczywają nad nimi turyści z całej Polski, jeziora te są również miejscem wypoczynku i rekreacji mieszkańców miasta. Naprzeciw tym potrzebom policjanci zorganizowali debatę, na której byli obecni przedstawiciele miasta, WOPR, Państwowej Straży Pożarnej i innych instytucji zajmujących się wypoczynkiem i rekreacją.

Debatę prowadził Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Człuchowie podinsp. Karol Dziemiańczyk, który omówił szczegółowo przepisy prawne związane z rejestracją i użytkowaniem łodzi motorowych, skuterów wodnych, żaglówek, łódek wędkarskich i innego sprzętu pływającego. Powiedział, jakie uprawnienia należy posiadać do pływania na poszczególnych jednostkach i jakie konsekwencje grożą za ich brak i za łamanie przepisów prawnych obowiązujących na akwenach wodnych. Policjanci omówili również zakres działania i zadania Nieetatowego Ogniwa Wodnego powołanego na okres letni w KPP w Człuchowie, powiedzieli również o zagrożeniach zaznaczanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa związanych z tematem debaty. Podczas dyskusji funkcjonariusze przyjęli wnioski związane z poprawą bezpieczeństwa na wodzie i zaciśnięcia współpracy między policjantami, woprowcami, strażakami i władzami miasta.

Debatę podsumował p.o. Komendant Powiatowy Policji w Człuchowie mł. insp. Tomasz Kąkolewski, który zaznaczył potrzebę zwiększenia ilość wspólnych patroli z ratownikami WOPR, tak aby maksymalnie wykorzystać posiadany sprzęt pływający do zapewnienia bezpieczeństwa osób kąpiących się w jeziorach i wypoczywających w ich pobliżu. Komendant podziękował wszystkim uczestnikom spotkania, zapraszając jednocześnie na debatę podsumowującą, która odbędzie się po wakacjach.