Policjanci uczestniczą w projekcie „Małe Miasto Rumia” - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci uczestniczą w projekcie „Małe Miasto Rumia”

Data publikacji 14.06.2019

W dniach 10-14 czerwca 2019 roku policjanci z Komisariatu Policji w Rumi uczestniczą w projekcie "Małe Miasto Rumia". Podczas warsztatów dzieci mogą "wcielić się" w policjanta. Funkcjonariusze przygotowali dla uczestników niecodzienne atrakcje.

Dzielnicowy oraz profilaktyk z Komisariatu Policji w Rumi w dniach 10-14 czerwca 2019 uczestniczą w projekcie "Małe Miasto Rumia". Organizatorem przedsięwzięcia jest fundacja „Dom Mojego Brata” oraz Fundacja BGK. Zadaniem projektu jest przekazanie dzieciom wiedzy na temat obrotu i wartości pieniądza oraz pokazanie technik funkcjonowania gospodarki krajowej, czyli tego, na czym polega praca, wynagrodzenie, podatki. Jest to symulacja dorosłego życia poprzez pracę w różnych zawodach i wynagrodzenie za nią w lokalnej walucie. Za „zarobione pieniądze” czyli „kaszubskie ditki” na koniec warsztatów uczestnicy będą mogli dokonać prawdziwych zakupów towarów, przygotowanych przez organizatora. Uczestnicy zajęć mogą „wcielić się” w policjanta, strażaka, fryzjera, kosmetyczkę, sprzedawcę, kucharza czy mechanika. Do udziału w tym projekcie edukacyjnym zostało zaproszonych wiele lokalnych firm i instytucji, w tym również Komisariat Policji w Rumi.

Po uroczystym rozpoczęciu projektu i  wyjaśnieniu głównych założeń u grupa około 120 dzieci rozpoczęła warsztaty. Policjanci przygotowali dzieciom wiele atrakcji. W specjalnie opracowanych dla nich scenkach, chętni odgrywali rolę policjanta lub zatrzymanego przestępcy np. pobierali odciski palców, wypełniali dokumentację oraz zwiedzali policyjny radiowóz.