Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość” - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”

Data publikacji 14.06.2019

W najbliższy poniedziałek 17 czerwca, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, uświadomienie zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów. Policjanci zwrócą również uwagę, czy prawidłowo są przewożeni najmłodsi pasażerowie.

W najbliższy poniedziałek 17 czerwca mundurowi przeprowadzą działania  „Prędkość”.  Przekraczanie dozwolonej prędkości jest najczęstszą przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Należy spodziewać się większej liczby patroli Policji wyposażonych w mierniki prędkości. Do działań zostaną zaangażowane także pojazdy nieoznakowane, wyposażone w wideorejestrator.

Głównym celem działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. Funkcjonariusze zwrócą także uwagę na inne wykroczenia. Każdy kontrolowany kierowca zostanie zbadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawdzimy także czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa. W przypadku przewożenia dzieci w sposób niezgodny z przepisami, nie można liczyć na pobłażliwość funkcjonariuszy.

Ładna pogoda powoduje, że kierowcy częściej popełniają wykroczenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Przypominamy, że do najtragiczniejszych zdarzeń drogowych dochodzi podczas dobrych warunków atmosferycznych, na prostych odcinkach jednojezdniowych, dwukierunkowych dróg.