Wiadomości

Uroczysta Gala Finałowa III edycji Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego „Uczę się bezpieczeństwa”

Data publikacji 13.06.2019

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan i Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich podsumowali Wojewódzki Projekt Edukacyjny „Uczę się bezpieczeństwa”. Uroczystość odbyła się w sali teatralnej Uniwersytetu Gdańskiego. Szczególnymi gośćmi byli pierwszoklasiści ze szkół podstawowych województwa pomorskiego.

11 czerwca br. o godz. 10:00 w sali teatralnej Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się gala finałowa Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego „Uczę się bezpieczeństwa”. Projekt realizowany był w roku szkolnym 2018/2019, w klasach pierwszych szkół podstawowych, przez profilaktyków i dzielnicowych jednostek miejskich i powiatowych Policji województwa pomorskiego. Policjanci spotykali się z dziećmi i prowadzili zajęcia w pięciu obszarach:

- Bezpieczny w drodze do szkoły,

- Bezpieczny w czasie ferii,

- Bezpieczny w domu,

- Bezpieczny w sieci,

- Bezpieczny w czasie wakacji.

Pierwszoklasiści po przeprowadzonych przez policjantów spotkaniach edukacyjno – profilaktycznych sporządzali prace rysunkowe, które odzwierciedlały ich spojrzenie na sytuacje niebezpieczne, z jakimi mogą się spotkać na obecnym etapie swojego życia oraz sposoby ich unikania. W trakcie gali finałowej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego.

Laureatami wojewódzkimi zostali: Maria Ancewicz z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Kmiecinie, Maria Szala ze Szkoły Podstawowej w Sztutowie oraz Mateusz Cesarz ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Rumii. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody rzeczowe.

Specjalne podziękowania I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji

w  Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan skierował do Partnerów Projektu: Wojewody Pomorskiego, Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, Prezesa Zarządu Fundacji ENERGA, Prezesa Zarządu Fundacji LOTOS oraz Dyrektora
Urzędu Komunikacji Elektronicznej Delegatura w Gdyni. W uroczystości uczestniczyli również włodarze gmin oraz dyrektorzy szkół, którzy wspierali realizację projektu na terenie województwa pomorskiego. Wypowiadając się na temat zrealizowanych działań oświadczyli, że bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem i należy dołożyć wszelkich starań, aby je zapewnić.

W trakcie gali, dzieci, w podziękowaniu, wręczyły partnerom Projektu,  własnoręcznie wykonane grafiki. Dzieci natomiast otrzymały gry i czapki z elementami odblaskowymi. • Policjanci wraz z uczniami podczas uroczystości w sali teatralnej
 • Komendant podczas uroczystości w sali teatralnej
 • Dzieci podczas uroczystości w sali teatralnej
 • Policjanci wraz z uczniami podczas uroczystości w sali teatralnej
 • Policjanci wraz z uczniami podczas uroczystości w sali teatralnej
 • Policjanci wraz z uczniami podczas uroczystości w sali teatralnej
 • Policjanci wraz z uczniami podczas uroczystości w sali teatralnej
 • Policjanci wraz z uczniami podczas uroczystości w sali teatralnej