Policjanci zatrzymali sprawcę pobicia - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci zatrzymali sprawcę pobicia

Data publikacji 13.06.2019

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o ciężkie pobicie 44-letniego mieszkańca Gdańska. Do zdarzenia doszło na początku tygodnia, pokrzywdzony w stanie śpiączki trafił do szpitala. Zatrzymany usłyszał zarzuty i decyzją sądu trafił do aresztu. Teraz grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z komisariatu na Przymorzu na początku tygodnia odebrali zgłoszenie o pobiciu, do którego doszło w rejonie osiedlowego sklepu na Zaspie. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy w pierwszej kolejności udzielili pomocy medycznej pobitemu, nieprzytomnemu mężczyźnie, a następnie wezwali pogotowie ratunkowe.

Na miejscu policjanci podjęli interwencje wobec trzech mężczyzn i kobiety, jeden z mężczyzn miał zakrwawione dłonie. Osoby były pijane, niespójnie relacjonowały przebieg zdarzenia. Policjanci mieli utrudnione zadanie, aby ustalić dokładne okoliczności pobicia 44-latka. Funkcjonariusze zatrzymali wszystkich uczestników interwencji jako osoby podejrzewane o pobicie mieszkańca Gdańska. Zatrzymani to osoby w wieku od 28 do 55 lat, bez stałego miejsca zamieszkania. Przeprowadzone badania na zawartość alkoholu w ich organizmach wykazały od 2 do ponad 3 promili.

Zatrzymani spędzili noc w policyjnym areszcie i po wytrzeźwieniu zostali przesłuchani.
Jeden z mężczyzn, 28-latek bez stałego miejsca zamieszkania usłyszał zarzut uszkodzenia ciała i narażenia na ciężki uszczerbek na zdrowiu.
Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia. Mężczyzna decyzją sądu trafił do aresztu. Teraz grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.