Wiadomości

Policjanci z Kartuz wzięli udział w spotkaniu z osobami niepełnosprawnymi

Data publikacji 13.06.2019

Policjanci z Kartuz po raz kolejny uczestniczyli w plenerowym spotkaniu osób niepełnosprawnych „Ostrzyckie Wędkowanie”. Mundurowi opowiadali o bezpieczeństwie oraz pokazywali podopiecznym z 24 ośrodków sprzęt, który używany jest w codziennej służbie. Dodatkową atrakcją było spotkanie z psem policyjnym.

Wczoraj na polu biwakowym „U Stolemka”  w Ostrzycach po raz siedemnasty odbyło się plenerowe spotkanie, w którym udział wzięło blisko 450 podopiecznych z 24 ośrodków i placówek skupiających osoby niepełnosprawne.  Coroczna impreza została zorganizowana przez  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Somoninie pod patronatem wójta gminy Mariana Kowalewskiego. W tym roku również w program imprezy włączyli się policjanci z Kartuz i Somonina. W trakcie zawodów wędkarskich, które odbyły się w ramach spotkania można było obejrzeć policyjny radiowóz oraz sprzęt używany przez policjantów podczas codziennych służb patrolowych. Nie brakowało chętnych, którzy przymierzali elementy wyposażenia Policji. Uczestnicy spotkania mieli  możliwości wejścia do policyjnego samochodu i przymierzenia policyjnej czapki, a także osobiście włączyć sygnały w radiowozie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wizyta psa służbowego z jego przewodnikiem st.asp. Dariuszem Brygier z kartuskiej policji. Podopieczni zadawali mnóstwo pytań na temat tresury czworonogo, co lubi jeść, jak wygląda jego służba w policji oraz mieli okazję go pogłaskać.

W związku z wysokimi temperaturami policjanci opowiadali o bezpieczeństwie wypoczynku nad wodą i poruszaniu się po drogach. Uczestnicy otrzymali od policjantów czapki z elementami odblaskowymi.