Wiadomości

Zatrzymanie groźnego przestępcy - pokazowe działania policjantów atrakcją zakończenia roku szkolnego klas mundurowych

Data publikacji 13.06.2019

Wczoraj w Technikum Mundurowym Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Chojnicach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas mundurowych, które od kilku lat są pod opieką dydaktyczną chojnickich policjantów. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele policji oraz innych służb mundurowych. Policjanci w celu zachęcenia młodych adeptów do wstąpienia w szeregi Policji przygotowali pozorowane działania zatrzymania niebezpiecznych przestępców.

W Technikum Mundurowym BZDZ w Chojnicach, gdzie funkcjonują klasy mundurowe o profilu policyjnym, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Na galę zakończenia zaproszeni zostali przedstawiciele służb mundurowych tj. wojska, straży pożarnej oraz policji. Chojnicką komendę reprezentował w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Chojnicach asp. sztab. Dariusz Piekarski. Prowadząca apel dyrektor szkoły podziękowała wszystkim za kolejny udany rok szkolny, w szczególności za dobrą współpracę z służbami, które zapoznają przyszłych mundurowych z funkcjonowaniem  poszczególnych formacji mundurowych. Podczas uroczystości koordynator klas policyjnych podziękował uczniom za wspólny bardzo pracowity rok szkolny oraz przedstawicielom szkoły za pomyślną kolejny rok współpracy z komendą. Szczególne podziękowania skierowano do Dyrekcji, które pomogły w promowaniu i przeprowadzeniu wielu policyjnych akcji profilaktycznych.

 

Policjanci podczas spotkań z uczniami propagują zawód policjanta i zachęcają młodych ludzi, aby po ukończeniu szkoły wstąpili w policyjne szeregi. Tak stało się i wczoraj, gdzie na zakończenie uroczystości młodzież została poinformowana, jakie wymagania musi spełnić kandydat do policji oraz jakie dokumenty i gdzie powinien złożyć. Mundurowi omówili również wszystkie etapy postępowania rekrutacyjnego począwszy od testu wiedzy, poprzez test sprawnościowy, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną na komisji lekarskiej skończywszy. Stróże prawa podkreślali w trakcie spotkania, że służba w tej formacji wymaga wiele poświęceń, ale daje również ogromną satysfakcję, niosąc pomoc potrzebującym.

 

W celu przedstawienia chociaż namiastki pracy policjantów, po rozdaniu wyróżnień wszyscy mogli obejrzeć przygotowane przez funkcjonariuszy z chojnickiej komendy pokazowe działania zatrzymania niebezpiecznych przestępców.