Mundurowi rozwiązali sprawę kradzieży paliwa - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Mundurowi rozwiązali sprawę kradzieży paliwa

Data publikacji 13.06.2019

Policjanci z Posterunku Policji w Kobylnicy i Referatu Kryminalnego Komisariatu II w Słupsku zajmowali się wyjaśnieniem spraw kradzieży paliwa ze zbiorników pojazdów ciężarowych i budowlanych, do których dochodziło od stycznia do maja 2019 r. na terenie powiatu słupskiego. W związku ze sprawą zatrzymano 21 i 30–latka, obaj usłyszeli zarzuty. Grozi im do 10 lat więzienia.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku pracowali nad wyjaśnieniem spraw kradzieży paliwa, do których dochodziło od stycznia do maja 2019 r. Mundurowi ustalili, że sprawcy włamywali się do zbiorników paliwa samochodów ciężarowych i budowlanych, z których kradli olej napędowy. Funkcjonariusze działali operacyjne, a także przesłuchiwali świadków i przeglądali monitoringi. Wszystko to doprowadziło do ustalenia osób podejrzanych o te przestępstwa. Okazali się nimi 21 i 30–latek, mieszkańcy gminy Słupsk. Obaj zostali zatrzymani.

Mundurowi postawili im zarzuty włamania do zbiorników pięciu pojazdów ciężarowych, dwóch pojazdów budowlanych i kradzieży z nich paliwa oraz usiłowania włamania do zbiornika paliwa z olejem napędowym znajdującego się na jednym z gospodarstw na terenie gminy Kobylnica. Łączną wartość strat spowodowanych przez działanie sprawców oszacowano na kwotę ok. 10 tys. zł. Wobec mężczyzn zastosowano dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.