W masce wypłacał pieniądze z bankomatu - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

W masce wypłacał pieniądze z bankomatu

Data publikacji 12.06.2019

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posłużenie się przywłaszczoną kartą płatniczą oraz ukrywaniem nie swoich dokumentów. Mężczyzna kilka dni temu, w masce na twarzy, wypłacał pieniądze z bankomatu na gdańskiej Zaspie. Zauważył go przechodzień, który powiadomił policję. Podczas przeszukania samochodu mężczyzny oraz mieszkania policjanci zabezpieczyli 20 kart bankomatowych, kilkanaście kart SIM oraz ponad kilkanaście tysięcy złotych. Sprawa jest rozwojowa, policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Kilka dni temu oficer dyżurny z komisariatu na Przymorzu otrzymał zgłoszenie o tym, że zamaskowany mężczyzna wypłaca pieniądze z bankomatu na gdańskiej Zaspie. Na miejsce pojechali policjanci, którzy zaczęli szukać mężczyzny opisywanego w zgłoszeniu. Po kilku minutach zauważyli go idącego w kierunku zaparkowanego auta. Mężczyzna, który miał założoną na głowę maskę, na widok zbliżających się do niego policjantów szybko wsiadł do pojazdu. Policjanci, gdy podeszli do samochodu zauważyli, że za kierownicą audi siedzi jeszcze jeden mężczyzna, który chcąc uniknąć policyjnej kontroli próbował odjechać. Policjanci zablokowali mu wyjazd ale 36-latek i jego 39-letni kolega nie stosowali się do wydawanych przez policjantów poleceń, dlatego funkcjonariusze zmuszeni byli użyć wobec nich siły.

W trakcie przeszukania samochodu policjanci znaleźli w nim kilkanaście kart bankomatowych wydanych na nazwiska różnych osób oraz kilka tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali obu mężczyzn i przeszukali również ich mieszkania. Podczas sprawdzania miejsca zamieszkania 39-latka policjanci znaleźli kolejne karty płatnicze oraz pieniądze. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 20 kart płatniczych, kilkanaście kart SIM oraz kilkanaście tysięcy złotych. 36-letni mężczyzna został przesłuchany, a 39-latek trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty dotyczące posługiwania się przywłaszczonym dokumentem oraz ukrywania dokumentów, którymi nie miał prawa rozporządzać.

Policjanci cały czas pracują nad tą sprawą, sprawdzają, do kogo należą zabezpieczone karty i wyjaśniają okoliczności tego przestępstwa.

  • policjantka liczy dowody  rzeczowe - pieniądze