Policjanci przeprowadzili działania pn. „Prędkość-Motocykle” - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci przeprowadzili działania pn. „Prędkość-Motocykle”

Data publikacji 12.06.2019

W miniony weekend funkcjonariusze słupskiej drogówki prowadzili działania pn. „Prędkość - Motocykle”. Akcja miała na celu przeciwdziałanie występowaniu zdarzeń drogowych i reagowanie na każde zachowania, które wyczerpują znamiona wykroczeń drogowych. Na terenie powiatu słupskiego policjanci skontrolowali ponad 200 pojazdów, w tym 21 motocykli. Mundurowi ujawnili blisko 50 przypadków przekroczenia prędkości.

Zbliżające się wakacje, słońce i ładna pogoda sprzyjają pojawieniu się na polskich drogach większej ilości motocyklistów. Ta tendencja utrzymuje się również w powiecie słupskim. W naszym regionie pasjonaci motocykli wsiedli na nie już z końcem marca 2019 r. Już wtedy mundurowi podejmowali pierwsze interwencje wobec lekceważących przepisy kierujących motocyklami, którzy nie liczyli się z innymi uczestnikami ruchu drogowego. Dla przypomnienia w ostatnim czasie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, dwukrotnie w pościgu zatrzymali kierujących motocyklami. Jak się okazało, oboje nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdami, swoim zachowaniem stwarzali realne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Ich brawurowa jazda i próba ucieczki doprowadziły do konieczności zablokowania i uniemożliwienia dalszej jazdy przez użycie radiowozu.

W działaniach z minionego weekendu zaangażowanych było blisko 60 policjantów, którzy skontrolowali ponad 200 pojazdów, w tym 21 motocykli. W 48 przypadkach mundurowi ujawnili popełnienie przekroczenie prędkości. Kierujący, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy prędkość rażąco przekraczali musieli liczyć się z konsekwencjami otrzymania mandatu karnego. Szczęśliwie w czasie działań nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty.

  • policjant kontroluje motocyklistę