Policjanci pracowali przy dwóch wypadkach na DK 22 i DK 25 - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci pracowali przy dwóch wypadkach na DK 22 i DK 25

Data publikacji 11.06.2019

Policjanci z Człuchowa wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków, do jakich doszło wczoraj w powiecie człuchowskim. Do pierwszego doszło na drodze krajowej nr 25 w miejscowości Brzezie, gdzie motorowerzysta zderzył się z samochodem ciężarowym, drugi miał miejsce w Jaromierzu, gdzie osobowy citroen zderzył się z ciężarowym manem. Dwie osoby uczestniczące w tych wypadkach trafiły do szpitali.

Wczoraj o godzinie 17.25 policjanci z Człuchowa otrzymali informację o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 25 w miejscowości Brzezie, gdzie motorowerzysta uderzył w ciężarowego mercedesa. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali wysłani funkcjonariusze oraz służby ratownicze. Policjanci pracujący na miejscu wypadku wstępnie ustalili, że 56-letni motorowerzysta jadący w stronę Białego Boru zjechał nagle na przeciwny pas ruchu i bokiem uderzył w prawidłowo jadącego ciężarowego mercedesa. Mieszkaniec gminy Rzeczenica jadący skuterem został zabrany z obrażeniami ciała do szpitala w Szczecinku. Kierowcy mercedesa nic się nie stało, był trzeźwy, od motorowerzysty pobrano krew do badania na zawartość alkoholu we krwi. Policjanci na miejscu przeprowadzili oględziny i kierowali ruchem.

O kolejnym zdarzeniu policjanci z Człuchowa zostali powiadomieni o 20.30, tym razem w miejscowości Jaromierz na drodze krajowej nr 22, osobowy citroen czołowo zderzył się z ciężarowym manem. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z ruchu drogowego oraz służby ratownicze. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przeprowadzili oględziny. Ustalili, że kierujący osobowym citroenem 25-letni mieszkaniec gminy Czarne, na łuku drogi wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie czołowo zderzył się z prawidłowo jadącym samochodem ciężarowym. Kierowca citroena został zabrany do szpitala. Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Droga przez kilka godzin była zablokowana, funkcjonariusze kierowali ruchem oraz zorganizowali objazdy.

Podczas obu zdarzeń padał deszcz. Funkcjonariusze apelują, aby dostosować prędkość do panujących warunków na drodze i zaplanować przerwy na odpoczynek podczas podróży.