VI edycja turnieju „Bieg Żółwika” - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

VI edycja turnieju „Bieg Żółwika”

Data publikacji 07.06.2019

06 czerwca 2019 roku na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku odbyła się VI edycja turnieju funkcjonariuszy OPP w Gdańsku - „Bieg Żółwika”. Nagrody wręczał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan.

Wczoraj na terenie OPP w Gdańsku odbyła się VI edycja turnieju funkcjonariuszy OPP w Gdańsku pod nazwą „Bieg Żółwika”. Celem zmagań jest integracja policjantów oraz podnoszenie sprawności fizycznej funkcjoanriuszy.

W zawodach wzięło udział 5 drużyn składających się z siedmiu funkcjonariuszy wyselekcjonowanych z poszczególnych pododdziałów prewencji. Drużyny rywalizowały w pięciu konkurencjach wymagających wytrzymałości, utożsamiania się z formacją, oraz umiejętności działania w zespole. Funkcjonariusze rywalizowali w następujących konkurencjach:

- tor przeszkód zakończony składaniem broni palnej,

- przeciąganie armatki wodnej,

- zwis na drążku,

- przeciąganie liny,

- bieg żółwika – konkurencja polegała na pokonaniu dystansu ok. 1200 m przez cała drużynę w pełnym sprzęcie „PZ”

Główną ideą turnieju jest integracja policjantów z poszczególnych pododdziałów, podnoszenia ich sprawności, wytrzymałości oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Po podsumowaniu wszystkich konkurencji klasyfikacja końcowa VI edycji „Biegu Żółwika” przedstawiała się w sposób następujący:

I miejsce – Kompania III OPP w Gdańsku

II miejsce – Kompania IV OPP w Gdańsku

III miejsce – Kompania I OPP w Gdańsku

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan wręczył nagrody laureatom, a tegorocznemu zwycięzcy wręczył puchar przechodni „Biegu Żółwika”.

  • Przygotowanie policjantów w pełnym umundurowaniu PZ do biegu
  • Przemówienie insp. Krzysztofa Kozelana
  • Komendant wręcza puchar
  • Uczestnicy wraz z komendantem na wspólnej fotografi
  • zwycięska drużyna
  • policjant w trakcie pokonywania przeszkody
  • policjanci przeciągają armatę wodną