Pomóżmy policjantowi w walce z chorobą - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Pomóżmy policjantowi w walce z chorobą

Data publikacji 07.06.2019

Nasz kolega Piotr Święconek, policjant z wieloletnim doświadczeniem potrzebuje pomocy. W kwietniu wykryto u niego ostrą białaczkę szpikową. Potrzebny jest przeszczep szpiku lub komórek macierzystych. Policjant szuka „genetycznego bliźniaka”. Każdy z nas może pomóc rejestrując się w bazie jako potencjalny dawca.

Bycie policjantem dla Piotra było marzeniem od dzieciństwa, które udało się zrealizować w 2003 roku. Przygodę z mundurem rozpoczął w Kwidzynie, potem przeniósł się do Prabut. Obecnie jest Specjalistą Zespołu Kryminalnego w Komisariacie Policji w Prabutach. Nasz kolega jest tatą Julki i Adasia, którzy chodzą do szkoły podstawowej. Julka jest uzdolniona artystycznie, natomiast Adaś to pasjonat piłki nożnej. Piotr i jego rodzina mają jeszcze wiele wspólnych marzeń do zrealizowania… jednak teraz to wszystko stoi pod znakiem zapytania. Niedawno Piotrek dowiedział się, że ma ostrą białaczkę limfoblastyczną i szuka „genetycznego bliźniaka”. Jest mu potrzebny przeszczep szpiku lub komórek macierzystych. Obecnie Piotr przebywa w szpitalu w Bydgoszczy. Przed nim chemioterapia i przeszczepienie szpiku kostnego o ile znajdzie się dawca komórek macierzystych.

Z tego powodu organizujemy wraz z DKMS akcję poszukiwania „bliźniaka genetycznego” dla niego i innych chorych. Cały proces rejestracji trwa zaledwie 10 minut i jest bezpłatny. Pomóżcie Piotrowi pokonać białaczkę i podarujcie odrobinę siebie. To od Was może zależeć jego życie i innych pacjentów. Prosimy, przyjdźcie i zarejestrujcie się w bazie Fundacji DKMS!

 

Zarejestrowanie się w bazie dawców DKMS będzie możliwe na terenie Kwidzyna w dniach:

15-16 czerwca 2019 r. (sobota, niedziela)

Stadion Miejski KCSiR podczas Dni Kwidzyna – godz.12.00-20.00

15 czerwca 2019 r.(sobota)

Galeria LIWA – godz.10.00-16.00

Stadnina Koni TRW „Miłosna” podczas Dnia dziecka Służb Mundurowych – godz. 12.00-18.00

25-26 czerwca 2019r. (wtorek, środa)

IP Kwidzyn – Brama główna – godz.13.00-15.30

Zarejestrowanie się w bazie dawców DKMS będzie możliwe na terenie Prabut w dniach:

15 czerwca (sobota) 2019r.

Prabuckie Centrum Kultury i Sportu - godz.10.00-17.00

16 czerwca (niedziela) 2019r.

Stadion MKS Pogoń Prabuty – godz.12.00-17.00

 

Kto może zostać dawcą?

Każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg. Rejestracja zajmuje tylko chwilę i polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Można również wejść na stronę dkms.pl i zamówić do domu pakiet rejestracyjny, zawierający formularz i pałeczki do samodzielnego pobrania wymazu z wewnętrznej strony policzka, a potem niezwłocznie odesłać go do fundacji. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z numerem pesel.