Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę i odzyskali skradziony pojazd - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę i odzyskali skradziony pojazd

Data publikacji 06.06.2019

Policjanci zatrzymali 38-latka, który jadąc ulicami Lęborka prowadził samochód mając ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W trakcie kontroli okazało się, że kierowane przez niego auto zostało skradzione na terenie województwa dolnośląskiego. Policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości. Teraz funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności kradzieży auta i udział w nim 38-latka.

W miniony wtorek policjanci z lęborskiej drogówki, patrolując ul. Krzywoustego zauważyli pojazd jadący od strony Cewic. Podczas jazdy kierujący stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym dla innych uczestników ruchu, gdyż poruszał się całą szerokością drogi. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. W jej trakcie okazało się, że 38-letni kierowca jest nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

To był jednak dopiero początek problemów mężczyzny. W trakcie dalszych działań okazało się, że pojazd, którym jechał 38-latek, zarejestrowany był w systemach policyjnych jako utracony. Policjanci ustalili, że auto zostało skradzione 4 czerwca 2019 roku na terenie województwa dolnośląskiego. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Policjanci przedstawili mu już zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości. Teraz funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności kradzieży auta i udziału w nim 38-latka.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdów mechanicznych.