Wiersz bytowskiego policjanta zwyciężył w finale konkursu - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Wiersz bytowskiego policjanta zwyciężył w finale konkursu

Data publikacji 06.06.2019

Rok 2019 to szczególny czas w historii Policji. To właśnie w tym roku obchodzimy okrągłą 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Z tej okazji Komenda Gówna Policji zorganizowała konkurs pn. Ogólnopolski Festiwal Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich „100 lat Policji”. W finale konkursu w kategorii literackiej zwyciężył bytowski policjant asp. sztab. Jarosław Juchniewicz. Za wiersz „Niebieska Glina (dla Kaszy)” odebrał wczoraj nagrody i gratulacje od Zastępcy Komendanta Głównego Policji mł. insp. Tomasza Szymańskiego.

Z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy powołania Policji Państwowej Biuro Komunikacji Społecznej przy wsparciu Biura Historii i Tradycji Policji Komendy Głównej Policji zorganizowało konkurs pn. Ogólnopolski Festiwal Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich „100 lat Policji”. Celem konkursu było upowszechnianie i popularyzacja wiedzy o zadaniach, misji i etosie polskiej Policji, a także kształtowanie pozytywnych postaw niezbędnych w integracji społeczności policyjnej przez uczestnictwo w wydarzeniach o charakterze artystycznym.

Konkurs odbywał się etapowo, w pierwszej kolejności w komendach wojewódzkich. Komenda Powiatowa Policji w Bytowie zgłosiła prace w kategoriach literackiej oraz plastycznej i w eliminacjach wojewódzkich w obu zwyciężyła. W kategorii konkurs literacki zwyciężył wiersz „Niebieska Glina (dla Kaszy)”, którego autorem jest asp. sztab. Jarosław Juchniewicz, natomiast w konkursie plastycznym zwyciężyła grafika medalu okolicznościowego na „6. Bieg i Marsz Nordic Walking o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie upamiętniający 100-lecie Policji”, której autorami są podinsp. Lidia Bentkowska, Stanisław Majkowski (Klub Biegacza Goch).

Jako finaliści bytowscy policjanci reprezentowali wczoraj pomorski garnizon podczas uroczystej gali, która odbyła się w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa. W trakcie uroczystości prezentowane były prace z całej Polski. W kategorii literackiej zwyciężył wiersz „Niebieska Glina (dla Kaszy)”. Laureat konkursu asp. sztab. Jarosław Juchniewicz nie krył zaskoczenia i wzruszenia. Na scenie odebrał statuetkę i gratulacje z rąk Zastępcy Komendanta Głównego Policji mł. insp. Tomasza Szymańskiego.