Rozmowy o bezpieczeństwie w plenerze - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Rozmowy o bezpieczeństwie w plenerze

Data publikacji 06.06.2019

Funkcjonariusze z komendy miejskiej i komisariatów wykorzystują każdą okazję do tego, aby promować podstawowe zasady bezpieczeństwa, zawód policjanta, budować pozytywny wizerunek oraz zaufanie do policjantów. Szczególnie, teraz gdy zbliżają się wakacje policjanci uczestniczą w wielu imprezach plenerowych organizowanych przez szkoły oraz instytucje miejskie i poprzez rozmowy, konkursy i zabawę docierają do mieszkańców miasta.

Maj i czerwiec to miesiące, kiedy często przez szkoły, instytucje i rady dzielnic organizowane są różnego rodzaju imprezy plenerowe – festyny, pikniki czy też majówki. Gdańscy policjanci, a szczególnie dzielnicowi i profilaktycy aktywnie uczestniczą w tego typu przedsięwzięciach, ponieważ są one doskonałą okazją do spotkania się z mieszkańcami i przekazania istotnych informacji na temat prawidłowych zachowań w różnych sytuacjach zagrażających naszemu bezpieczeństwu. Liczni goście odwiedzający stanowisko policyjne korzystają z przygotowanych przez funkcjonariuszy atrakcji. Mundurowi podczas tego rodzaju imprez prowadzą pogadanki dotyczące obowiązkowego wyposażenie roweru oraz bezpiecznej jazdy jednośladem. Zachęcają również do korzystania z elementów odblaskowych podczas wycieczek rowerowych. Ponadto funkcjonariusze prezentują policyjne pojazdy, za których sterami chętnie zasiadają dziecięce patrole. Niezmiennie w trakcie festynów największym zainteresowaniem wśród odwiedzających cieszą się policyjne motocykle. Zarówno najmłodsi, jak i ich rodzice próbują swoich sił, przymierzając również ciężkie policyjne wyposażenie. Ogromną frajdę szczególnie dzieciom sprawiają pamiątkowe zdjęcia w policyjnych kaskach i kamizelkach, które każdy może przymierzyć, by przez chwilę poczuć się policjantem.
Od początku maja policjanci uczestniczyli w co najmniej kilkunastu tego rodzaju spotkaniach. Ostatnie odbyły się w Szkole Podstawowej nr 14 oraz w Szkole Podstawowej nr 69 w Gdańsku, która zorganizowała akcję edukacyjno-rekreacyjną pod nazwą „Nie tylko w klasie da się uczyć”, w której wzięło udział dwanaście gdańskich szkół i przedszkoli.
W trakcie tych spotkań policjanci przypominali dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas codziennych zabaw, tym bardziej że wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Mundurowi promowali również akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, której głównym celem jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków utonięć.

Funkcjonariusze przeprowadzali konkursy dla dzieci i młodzieży z zakresu bezpieczeństwa na różnych obszarach oraz rozdawali drobne upominki. Uczniom przypomniano również numery alarmowe, na które należy dzwonić w sytuacji zagrożenia, a w specjalnie przygotowanym stoisku informacyjnym każdy chętny mógł od policjantów uzyskać odpowiedzi na nurtujące go pytania.
Kolejne imprezy w plenerze przed nami. Już w najbliższą sobotę w gdańskim ZOO odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka, podczas którego wiele atrakcji zapewnią policjanci. Tego samego dnia od godziny 11.00-15.00 policjantów z Suchanina oraz Oruni będzie można spotkać na festynach rodzinnych przy ul. Myśliwskiej 25 oraz w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Witosa. Serdecznie zapraszamy.

  • policjanci i dzieci na festynie
  • policjanci i dzieci na festynie
  • policjanci i dzieci na festynie
  • policjanci i dzieci na festynie
  • policjanci i dzieci na festynie
  • policjanci i dzieci na festynie