Zatrzymany za włamania do automatów - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymany za włamania do automatów

Data publikacji 05.06.2019

Policjanci z Gdańska zatrzymali 40-latka, który włamywał się i okradał automaty ze słodyczami i napojami na stacjach kolejowych na terenie Gdańska. Mężczyzna usłyszał zarzuty i trafił do aresztu. Teraz grozi mu 10 lat więzienia. Pokrzywdzeni w wyniku zniszczeń i kradzieży ponieśli straty na ponad 80 tys. zł.

Kryminalni z Suchanina pracowali nad sprawami kradzieży z włamaniem do automatów z żywnością i napojami, które znajdowały się na przystankach kolejowych. Do przestępstw doszło w okresie od 25 do 30 maja tego roku. Sprawca wyłamywał drzwi do automatów i kradł z nich produkty spożywcze i gotówkę. Policjanci na miejscu tych przestępstw podczas oględzin zabezpieczyli wiele śladów. Sprawdzany był monitoring, policjanci rozmawiali z osobami, które mogły mieć wiedzę na temat tych zdarzeń. 

Dzięki zdobytym informacjom i dobremu rozpoznaniu policjanci bardzo szybko ustalili tożsamość podejrzanego o to przestępstwo mężczyzny. Dzięki współpracy kryminalnych z Suchanina z policjantami z komendy miejskiej 40-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu.Wczoraj podejrzany usłyszał osiem zarzutów dotyczących zniszczenia mienia oraz kradzieży z włamaniem. Straty, jakie powstały w wyniku zniszczenia automatów i kradzieży to kwota ponad 80 tys. zł.

Na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego prokurator wystąpił z wnioskiem o areszt. Sąd przychylił się do wniosku i mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu śledczego. Kradzież z włamaniem jest przestępstwem, za które grozi 10 lat więzienia.

  • Policjant prowadzi zatrzymanego