Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego

Data publikacji 05.06.2019

Wczoraj rano policjanci ruchu drogowego pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Trakt Świętego Wojciecha. Kierowca opla nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście i doszło do zderzenia. Kierowca kawasaki trafił z obrażeniami do szpitala, a kierowca opla stracił prawo jazdy. Ponadto podczas sprawdzania danych motocyklisty okazało się, że mężczyzna ma zakaz sądowy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Złamanie zakazu sądowego to przestępstwo zagrożone kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Wczoraj po godzinie 06.00 policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie, że na ulicy Trakt Świętego Wojciecha doszło do wypadku. Funkcjonariusze pojechali na miejsce i ustalili, że 70-latek kierujący samochodem marki Opel, który jechał ul. Dworcową, podczas skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z jadącym lewym pasem ruchu ul.Trakt św. Wojciecha 40-latkiem, który kierował motocyklem marki Kawasaki. Na skutek zdarzenia motocyklista trafił do szpitala.

Z powodu rażącego naruszenia przepisów ruchu drogowego przez kierowcę opla, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Podczas sprawdzania danych pokrzywdzonego motocyklisty okazało się, że ciąży na nim sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który obowiązywał go od 27 do 02.2018 r. do 27.02.2021 r.

 

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a także sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Złamanie zakazu sądowego to przestępstwo zagrożone kara pozbawienia wolności do 5 lat.

 

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o kulturę i życzliwość. Wszyscy jesteśmy równoprawnymi użytkownikami dróg. Motocyklista w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie ma szans. Przed urazami chroni go jedynie kask, dobre ubranie, a przede wszystkim zdrowy rozsądek. Motocykliści nie mają poduszek powietrznych, pasów bezpieczeństwa, ani kontrolowanych stref zgniotu. Dlatego tak ważne jest, aby obie grupy przestrzegały przepisów i szanowały się nawzajem. To da szansę każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu.

 

  • Miejsce wypadku
  • Miejsce wypadku