Dzieci z wizytą u policjantów - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Dzieci z wizytą u policjantów

Data publikacji 05.06.2019

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku podczas roku szkolnego prowadzą wiele spotkań w szkołach. Dzieci chętnie odwiedzają również policjantów. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Leśnicach przyszły z wizytą do komendy. To spotkanie ożywiło policyjne korytarze, bo zwiedzanie komendy i poznanie pracy policjanta, było nie lada przeżyciem dla dzieci.

Mundurowych z lęborskiej komendy odwiedzili uczniowie szkoły w Leśnicach. Podczas tego spotkania policjanci przedstawili dzieciom charakterystykę swojej pracy, zaprezentowali radiowozy policyjne oraz sprzęt, jakim na co dzień posługują się w swojej służbie. Wiele pozytywnych emocji wzbudziła u najmłodszych możliwość poznania pracy technika kryminalistyki oraz zabezpieczenie swoich śladów linii papilarnych.

 

Spotkania lęborskich mundurowych z dziećmi mają na celu przybliżenie im specyfiki zawodu policjanta i uświadomienie im jak ważne i odpowiedzialne zadania funkcjonariusze pełnią w trosce o ich bezpieczeństwo.

 

Zwiedzanie komendy połączone było również z pogadanką na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Nie zabrakło apeli o rozsądek i rozwagę podczas poruszania się po drodze, ale również szeroko rozumianego bezpieczeństwa z uwagi na zbliżające się wakacje.

  • Policjantka z dziećmi przy radiowozie
  • Policjant pobiera odbitki palców