Dzieci odwiedziły policjantów w Kartuzach - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Dzieci odwiedziły policjantów w Kartuzach

Data publikacji 05.06.2019

Wczoraj Komendę Powiatową Policji w Kartuzach odwiedziło ponad 500 osób. Dzień otwarty zorganizowany przez mundurowych był świetna okazja by zobaczyć pracę mundurowych od wewnątrz. Dzieci oraz dorośli z uwagą słuchali na czym polega praca policjanta. Na koniec spotkania każdy mógł usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu.

Wczoraj z okazji Dnia Dziecka drzwi komendy w Kartuzach stały otworem dla wszystkich, którzy chcieli zobaczyć jak pracują policjanci. Dzieci, młodzież i dorośli mieli możliwość usiąść za kierownicą samochodów policyjnych, porozmawiać z dyżurnym jednostki, a nawet wejść do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Szeroką gamę atrakcji uzupełniła również możliwość obejrzenia broni oraz elementów wyposażenia wykorzystywanych przez policjantów w codziennej pracy, w tym  sprzęt PZ używany przez policjantów podczas zabezpieczenia imprez masowych. Odwiedzający mogli poznać policyjne psy służbowe, czworonogi można było również pogłaskać.

 

Dużo emocji wzbudziło również spotkanie z technikiem kryminalistyki, podczas którego można było odcisnąć swoje dłonie  porównując linie papilarne palców z rówieśnikami. Nie zabrakło również pogaduszek o bezpieczeństwie. Funkcjonariusze przypominali o bezpiecznym zachowaniu nad wodą w związku ze zbliżającymi się wakacjami, prezentując również motorówki policyjne które jak co roku można zobaczyć na jeziorach powiatu kartuskiego.

  • Policjant z dziećmi
  • Policjant z dziećmi