Wiadomości

Jeden telefon na numer 112 i kolejny nietrzeźwy kierowca wyeliminowany z ruchu

Data publikacji 04.06.2019

Policjanci z chojnickiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego 39-letniego kierowcę, który dzięki telefonicznemu zgłoszeniu przez osoby postronne został wyeliminowany z ruchu. Interweniujący policjanci od razu w trakcie rozmowy wyczuli od kierowcy osobowego auta silny zapach alkoholu. Z uwagi na to, że mieszkaniec powiatu człuchowskiego odmówił badania stanu trzeźwości alkomatem, została od niego zabezpieczona krew do badań. Po otrzymaniu opinii biegłego podejrzewany o to przestępstwo mężczyzna usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości , za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W ostatnim czasie dyżurny chojnickiej komendy policji został poinformowany, że na jednym z parkingów w Chojnicach nietrzeźwy mężczyzna wsiadł za kierownicę samochodu i próbuje odjechać. Dyżurny niezwłocznie skierował patrol ruchu drogowego, który po przyjeździe na miejsce zobaczył zastawione auto nietrzeźwego kierowcy przez auto zgłaszających, które uniemożliwiło mu w ten sposób dalszą jazdę. W trakcie czynności policjanci ustalili, że 39-latek próbował wyjechać z parkingu, uderzając w trakcie jazdy w krawężnik. Policjanci w rozmowie ze wskazanym przez zgłaszające osoby mężczyzną poczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. W związku z tym, że podejrzewany o kierowanie pod wpływem alkoholu odmówił badania stanu trzeźwości alkomatem, został przez mundurowych przewieziony do szpitala, gdzie została zabezpieczona od niego krew do badań laboratoryjnych.

Policjanci zatrzymali również jego prawo jazdy, a samochód trafił na strzeżony parking. W najbliższym czasie, śledczy po otrzymaniu opinii biegłego przedstawią zarzut podejrzewanemu mieszkańcowi powiatu człuchowskiego kierowania w stanie nietrzeźwości. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat oraz wysoka grzywna.

 

Prawidłowa reakcja osób widzących kierowcę, który będąc pod wpływem alkoholu kierował autem, doprowadziła do uniemożliwienia dalszego poruszania się temu nietrzeźwemu kierowcy i przekazania go w ręce policjantów. Policjanci dziękują za prawidłową reakcję świadkom zdarzenia, którzy swoim zachowaniem najprawdopodobniej zapobiegli kolejnej tragedii na drodze.