Śmiertelny wypadek w Górze - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Śmiertelny wypadek w Górze

Data publikacji 04.06.2019

Wczoraj w Górze (Gm. Wejherowo) doszło do wypadku drogowego, w którym volkswagen zderzył się z motocyklem honda. Na miejscu pracowali policjanci z wejherowskiej drogówki oraz technik kryminalistki. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz wyjaśniali okoliczności zdarzenia.

Wczoraj około 18.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego w miejscowości w Górze na ul. Zamostnej. Na miejsce zostali skierowani policjanci z drogówki oraz technik kryminalistki. Ze wstępnych informacji funkcjonariuszy wynika, że doszło do zderzenia volkswagena, którym kierował 25-latek z motocyklem, którym kierował 27-latek. Motocyklista wiózł 18-letniego pasażera.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny zabezpieczyli dokumentację fotograficzną. W czynnościach brał udział biegły specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierowcy vw-był trzeźwy. Policjanci wyjaśniali w jakich okolicznościach doszło do wypadku.

Mimo podjętej akcji reanimacyjnej 27-latek kierujący motocyklem zmarł na miejscu zdarzenia, 18-letni pasażer z licznymi obrażeniami ciała, został przetransportowany do szpitala. Czynności na miejscu wypadku nadzorował prokurator.

 

Policjanci będą dokładnie wyjaśniać okoliczności zdarzenia. Świadkowie proszeni są o kontakt, można dzwonić pod numer 58 672 97 53 lub 58 672 97 50.

 

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ponosi większe ryzyko utraty zdrowia albo życia. 

  • Zdjęcie przedstawia skutki wypadku - uszkodzony motocykl i samochód
  • Zdjęcie przedstawia skutki wypadku - uszkodzony motocykl i samochód
  • Zdjęcie przedstawia skutki wypadku - uszkodzony motocykl i samochód