Policjanci dzieciom w Dniu Dziecka - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci dzieciom w Dniu Dziecka

Data publikacji 03.06.2019

W miniony weekend policjanci z Chojnic i Czerska uczestniczyli w różnego rodzaju przedsięwzięciach w ramach obchodów Dnia Dziecka. Mundurowi prezentowali radiowozy oraz sprzęt policyjny. Dzieci chętnie korzystały z takiej okazji i z zapałem angażowały się w zabawę w policjantów. W trakcie spotkań stróże prawa przypominali dzieciom o zasadach bezpiecznego zachowania na drodze i poza nią, a także nie zabrakło wskazówek dotyczących bezpiecznego wypoczynku podczas zbliżających się wakacji.

W miniony weekend dzieci uczestniczące w festynach, które odbyły się w Charzykowach, Konarzynach i Złotowie mogły świętować wspólnie z Policją Dzień Dziecka. Policjanci przygotowali na te spotkania dla najmłodszych wiele atrakcji. Mundurowi przypomnieli dzieciom o zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas zbliżających się wakacji.

Pokazy sprzętu wykorzystywanego przez policjantów w służbie, zagadki, gry i konkursy tematycznie związane z bezpieczeństwem - to atrakcje, jakie zostały przygotowane dla najmłodszych mieszkańców tych miejscowości z okazji ich święta. Dla dzieci przygotowanych zostało wiele atrakcji. Pośród dmuchanych zjeżdżalni, trampolin i baniek mydlanych, dzieci również miały okazję bliżej zapoznać się z policjantami.

Policjanci zaprezentowali najmłodszym radiowozy policyjne, dzieci mogły zapoznać się również ze sprzętem służbowym wykorzystywanym przez funkcjonariuszy, by przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant na służbie. Policjanci mówili dzieciom również o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a także mówili o zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas zbliżających się wakacji.

  • policjanci z dziećmi
  • policjanci z dziećmi
  • policjanci z dziećmi
  • policjanci z dziećmi