Debata dla seniorów - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Debata dla seniorów

Data publikacji 31.05.2019

Policjanci przeprowadzili debatę społeczną dotyczącą „Bezpieczeństwa seniorów”, która odbyła się w Zespole Opiekuńczym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie. Mundurowi w trakcie spotkania przypomnieli zasady bezpieczeństwa obowiązujące na drogach. Funkcjonariusze wraz z przedstawicielem jednego z banków poinformowali również, jak należy się zachować, aby nie paść ofiarą oszusta.

Tczewscy policjanci wczoraj (30 maja br.) o godz. 14.00 w Zespole Opiekuńczym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie przeprowadzili debatę społeczną pod hasłem: „Bezpieczeństwo seniorów”. W spotkaniu uczestniczył p.o. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Tczewie, podinsp. Radosław Fortuna, Naczelnik Wydziału Prewencji, aspirant sztabowy Arkadiusz Pałkowski, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie oraz mieszkańcy. Stróże prawa przestrzegali przed oszustami działającymi tzw. metodą „na wnuczka” czy też „na policjanta”. Mundurowi przedstawili mechanizm działania takich przestępców, natomiast przedstawicielka banku przypomniała uczestnikom spotkania, jak bezpiecznie dokonywać transakcji finansowych oraz w jaki sposób uniknąć wyłudzenia pieniędzy.

Prowadzący spotkanie podkreślali, jak duże znaczenie ma dla policjantów zapewnienie bezpieczeństwa w najbliższym otoczeniu każdego mieszkańca. Dlatego mundurowi mówili o narzędziu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, które ma wpływ na bliższy kontakt społeczeństwa z policjantami. W spotkaniu przedstawiona została także aplikacja Moja Komenda, za pomocą której każda osoba może szybko skontaktować się z dzielnicowymi.

W trakcie debaty rodziły się wśród obecnych osób pytania, na które odpowiadali prelegenci. Konsultacje pozwoliły na wymianę informacji oraz poznanie potrzeb i oczekiwań mieszkańców w kwestii bezpieczeństwa.

  • Policjant mówi do seniorów
  • Policjant mówi do seniorów