Wiadomości

Policjanci na festynie - rozmowy z dziećmi o pracy w Policji i zasadach bezpieczeństwa

Data publikacji 31.05.2019

Dzielnicowi oraz policjantka z zespołu do spraw nieletnich uczestniczyli w festynie, który dla dzieci zorganizował Sopocki Klub Lekkoatletyczny z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Podczas imprezy funkcjonariusze opowiadali najmłodszym o pracy w Policji, pokazali im sprzęt służbowy będący na wyposażeniu sopockich policjantów oraz z uwagi na zbliżające się wakacje przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa podczas pobytu w domu i na ulicy.

Sopoccy dzielnicowi wspólnie z policjantką z zespołu do spraw nieletnich uczestniczyli w festynie, który dla dzieci zorganizował Sopocki Klub Lekkoatletyczny. Impreza odbyła się na stadionie przy ul. Wybickiego w Sopocie. Podczas festynu mundurowi odpowiadali na nurtujące dzieci pytania z zakresu pracy w Policji, m.in. kim jest policjant, co robi i czym różni się praca dzielnicowego od policjantów z innych pionów. Dzielnicowi pokazali najmłodszym także radiowozy oraz quad będący na ich wyposażeniu

Z uwagi na zbliżające się wakacje funkcjonariusze przypomnieli najmłodszym także podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas pobytu w domu, nad wodą i na ulicy oraz poinformowali o numerach alarmowych, na które należy dzwonić w sytuacji zagrożenia.

  • Dzieci przy radiowozie
  • Dzieci wraz z policjantem przy radiowozie
  • Dzieci przy radiowozie