Dzielnicowi uczestniczyli w Igrzyskach Osób Niepełnosprawnych - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Dzielnicowi uczestniczyli w Igrzyskach Osób Niepełnosprawnych

Data publikacji 31.05.2019

Wczoraj dzielnicowi z Pucka uczestniczyli w Igrzyskach Olimpijskich Osób Niepełnosprawnych z okazji Dnia Dziecka. Mundurowi prezentowali radiowóz oraz sprzęt policyjny. Dzieci chętnie korzystały z takiej okazji i z zapałem angażowały się w zabawę w policjantów. W trakcie spotkań stróże prawa przypominali dzieciom o zasadach bezpiecznego zachowania na drodze i poza nią.

Wczoraj (30 maja br.) o godz. 9.30 dzielnicowi uczestniczyli w Igrzyskach Olimpijskich Osób Niepełnosprawnych z okazji Dnia Dziecka. Zmagania na puckim rynku zorganizowane były przez Stowarzyszenie Miast Partnerskich „Przyjaciele” i Specjalny Ośrodek Szkolno– Wychowawczy w Pucku. Zabawa polegała na tym, aby wszyscy aktywnie spędzili czas wykonując określone zadania przechodząc kolejne stacje, a za udział w konkurencjach każdy otrzymywał punkt. Zaliczenie przyznawali wolontariusze.

 

Dzielnicowi zaprezentowali także dzieciom pojazd policyjny oraz sprzęt jaki na co dzień wykorzystują w służbie. Obejrzenie od środka radiowozu umożliwiło dzieciom wcielenie się na chwilę w stróży prawa. Wśród dzieci mundurowi cieszyli się dużym zainteresowaniem, byli zasypywani mnóstwem pytań na temat pracy policjanta.

 

Policjanci jak co roku biorą udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach w ramach obchodów „Dnia Dziecka”. Podczas takich spotkań stróże prawa przybliżają dzieciom, młodzieży i ich dorosłym opiekunom ważne aspekty bezpieczeństwa związane z przepisami  ruchu drogowego.

  • Dzieci przy radiowozie
  • Dzieci przy radiowozie