Wiadomości

Przez pierwsze dwa dni czerwca pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”

Data publikacji 31.05.2019

Dwa dni, 1 i 2 czerwca, będą trwały działania pomorskich policjantów „Prędkość”, których głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, uświadomienie zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów. Policjanci zwrócą również uwagę, czy prawidłowo są przewożeni najmłodsi pasażerowie.

1 i 2  czerwca pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”. Piątkowe wyjazdy oraz niedzielne powroty powodują, że na szlakach komunikacyjnych jest znacznie większy ruch. Należy spodziewać się większej liczby patroli Policji wyposażonych w mierniki prędkości. Do działań zostaną zaangażowane także pojazdy nieoznakowane, wyposażone w wideorejestrator. Głównym celem działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. Funkcjonariusze zwrócą także uwagę na inne wykroczenia. Każdy kontrolowany kierowca zostanie zbadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawdzimy także czy kierowca i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa. W przypadku przewożenia dzieci w sposób niezgodny z przepisami, nie można liczyć na pobłażliwość funkcjonariuszy.

Przypominamy, że bardzo często do ciężkich wypadków dochodzi, kiedy jest ładna pogoda. Dobre warunki atmosferyczne powodują, że kierowcy przeceniają swoje umiejętności, przekraczają dozwoloną prędkość,  czego następstwem są tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe.