Pijany kierowca uderzył w zapakowany samochód i budynek - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Pijany kierowca uderzył w zapakowany samochód i budynek

Data publikacji 30.05.2019

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Pelplinie. Według wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 19-letni kierowca bmw najechał na tył zaparkowanego samochodu, a następnie uderzył w budynek. Ranny pasażer bmw z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że sprawca wypadku miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze 19-latkowi zatrzymali prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny od samochodu. Za spowodowanie wypadku drogowego oraz kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do 5 lat pozbawienia wolności, dodatkowo wysoka kara finansowa oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj o godzinie 20.30 oficer dyżurny tczewskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Pelplinie. Natychmiast na miejsce zdarzenia skierowano funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego, którzy wstępnie ustalili, że 19-letni kierowca bmw w wyniku niedostosowania prędkości najechał na zaparkowany samochód marki Hyundai, a następnie uderzył w budynek. Pasażer bmw z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. W czasie tej interwencji funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Okazało się, że sprawca tego zdarzenia był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Stróże prawa zatrzymali 19-letniemu mieszkańcowi powiatu tczewskiego prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny od bmw. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny.

Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzuty dotyczące spowodowania wypadku drogowego oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Oprócz kary pozbawienia wolności nietrzeźwym kierowcom grozi wysoka kara finansowa oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci przypominają, że ubezpieczyciel w każdym przypadku wypłaca odszkodowanie z polisy OC sprawcy osobom poszkodowanym. Jeżeli sprawca był nietrzeźwy, będzie musiał zwrócić wszystkie wypłacone przez firmę ubezpieczeniową świadczenia. Ubezpieczyciel uruchamia bowiem procedurę tak zwanego regresu. W świetle prawa zakładowi ubezpieczeń przysługuje prawo dochodzenia od kierującego pojazdem mechanicznym zwrotu wypłaconego odszkodowania, jeżeli kierujący wyrządził szkodę pod wpływem alkoholu.

  • miejsce wypadku
  • miejsce wypadku
  • miejsce wypadku
  • miejsce wypadku