Wiadomości

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany w trakcie ujęcia obywatelskiego odpowie za popełnione przestępstwo

Data publikacji 29.05.2019

Policjanci z gdyńskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który wcześniej ujęty został przez świadków. Zatrzymany 32-latek posiadał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Niebawem usłyszy zarzuty popełnienia przestępstwa, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 17.00 dyżurny gdyńskiej komendy uzyskał informację, że na ulicy Kieleckiej kierująca autobusem komunikacji miejskiej wraz z jego pasażerami ujęła kierowcę, który w trakcie jazdy pił alkohol. Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze z ruchu drogowego, którym przekazano ujętego kierowcę. Mundurowi poddali go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wynik wyniósł blisko 2,5 promila. Mężczyzna został zatrzymany i niebawem usłyszy zarzuty popełnienia przestępstwa, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Z relacji świadków, którzy dokonali ujęcia, wynikało, że zatrzymany pił alkohol w trakcie prowadzenia pojazdu. Szybka i zdecydowana reakcja kierującej autobusem i jego pasażerów doprowadziła do uniemożliwienia dalszego poruszania się nietrzeźwemu kierowcy i przekazania go w ręce policjantów.