Ukradł świnkę – skarbonkę, został zatrzymany - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Ukradł świnkę – skarbonkę, został zatrzymany

Data publikacji 28.05.2019

Kara 5 lat pozbawienia wolności grozi 20-letniemu mieszkańcowi Bytowa. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież z lokalu gastronomicznego świnki – skarbonki, w której znajdowały się napiwki od klientów. Chwilę po zgłoszeniu przestępstwa 20-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Śledczy po zebraniu niezbędnych materiałów przedstawili zatrzymanemu zarzut kradzieży. Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W sobotę po godzinie 16.00 dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o kradzieży w jednym z lokali gastronomicznych w Bytowie. Informacja dotyczyła młodego mężczyzny, który zamówił jedzenie i wykorzystując chwilę nieuwagi pracownicy, ukradł z lady świnkę skarbonkę. Były w niej napiwki pozostawione przez klientów.

We wskazane miejsce natychmiast skierowany został patrol. Mundurowi sprawdzając okolice lokalu  już po chwili zauważyli mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi sprawcy. Mężczyzna ten został wylegitymowany. Przy 20-letnim mieszkańcu Bytowa policjanci znaleźli klika banknotów oraz wiele monet. Mundurowi ustalili, że mężczyzna rozbił świnkę i zabrał pieniądze.

Mieszkaniec Bytowa został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad promil alkoholu. Śledczy po zebraniu wszystkich niezbędnych materiałów przesłuchali 20–latka i wczoraj przedstawili mu zarzut dokonania kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.