Wiadomości

Pijany kierowca wjechał na czerwonym i spowodował wypadek – został zatrzymany

Data publikacji 28.05.2019

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na jednym ze skrzyżowań w Tczewie. Według wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 35-letni kierowca volkswagena zignorował czerwone światło i zderzył się z bmw. Dwaj pasażerowie volkswagena z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że sprawca wypadku miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali 35-latka oraz zatrzymali mu prawo jazdy. Za spowodowanie wypadku drogowego oraz kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do 5 lat pozbawienia wolności, dodatkowo wysoka kara finansowa oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj o godzinie 13.15 oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu ulicy Aleja Solidarności z Jagiellońską. Natychmiast na miejsce zdarzenia skierowano funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Wstępnie pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 35-letni kierowca volkswagena na ulicy Aleja Solidarności zignorował czerwone światło i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. W efekcie zderzył się z bmw prawidłowo jadącym ulicą Jagiellońską. 33-letnia oraz 26-letni pasażerowie passata z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala.

Podczas tej interwencji funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowców uczestniczących w zdarzeniu. Okazało się, że sprawca tego zdarzenia był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad dwa promile alkoholu. Stróże prawa zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu puckiego, któremu również zatrzymali prawo jazdy. Volkswagen trafił na policyjny parking. W związku z powypadkowymi uszkodzeniami samochodów policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne.

Po wytrzeźwieniu mężczyzny śledczy przedstawią mu zarzuty dotyczące spowodowania wypadku drogowego oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Oprócz kary pozbawienia wolności nietrzeźwym kierowcom grozi wysoka kara finansowa oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

 

  • Policjant na miejscu wypadku, stoi na skrzyżowaniu
  • Policjant przy rozbitym samochodzie