Tragiczny wypadek w gminie Rzeczenica. Zginął motocyklista. - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Tragiczny wypadek w gminie Rzeczenica. Zginął motocyklista.

Data publikacji 28.05.2019

Policjanci z Człuchowa wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze między Czarnem a Międzyborzem. Mężczyzna kierujący motocyklem marki Kawasaki na łuku drogi zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Motocyklista poniósł śmierć na miejscu.

W poniedziałek o godzinie 5.30 policjanci z Człuchowa otrzymali informację o wypadku drogowym w pobliżu Międzyborza w gminie Rzeczenica, gdzie motocyklista uderzył w drzewo. Natychmiast na miejsce zostali wysłani funkcjonariusze oraz służby ratownicze. Policjanci pracujący na miejscu wypadku ustalili, że 21-letni mieszkaniec gminy Rzeczenica jadąc motocyklem marki Kawasaki w stronę Czarnego na łuku drogi zjechał na lewe pobocze i uderzył w drzewo. Motocyklista w wyniku poniesionych obrażeń zmarł na miejscu.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli motocykl. Aktualnie ustalają przyczynę i szczegóły wypadku.

Wiosna i sprzyjające warunki atmosferyczne sprawiają, że na drogach pojawia się coraz więcej motocykli. Pamiętajmy o tym wykonując manewry wyprzedzania i skręcania, motocykl widziany w lusterku wstecznym może poruszać się znacznie szybciej niż się nam wydaję. Zachowajmy rozsądek i rozwagę oraz dostosujmy prędkość do panujących warunków drogowych i własnych umiejętności.

  • Radiowóz policyjny na miejscu wypadku