Niezapomniana lekcja bezpieczeństwa w czerskim komisariacie - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Niezapomniana lekcja bezpieczeństwa w czerskim komisariacie

Data publikacji 28.05.2019

Wczoraj funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Czersku odwiedzili „zerówkowicze” z przedszkola im. Jana Brzechwy w Czersku. Spotkanie w jednostce policji stanowiło świetną okazję do nauki o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz dowiedzenia się, na czym polega praca policjantów.

Wczoraj czerskich policjantów odwiedziły dzieci z Przedszkola im. Jana Brzechwy w Czersku. Podczas zwiedzania miejscowego komisariatu dzieci dowiedziały się, jak wygląda codzienna służba funkcjonariuszy Policji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się policyjne cele oraz radiowóz. Dzieci miały okazję zbadać stan trzeźwości, dmuchając w alkomat. Jednym z wysnutych wniosków było, że nie jest to wcale proste zadanie i wymaga sporego wysiłku płuc.

Funkcjonariusze podczas spotkania rozmawiali z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa. Najmłodsi mieli okazję przypomnieć sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, przechodzenia przez jezdnię. 6-latki dowiedziały się także, jak ważne są elementy odblaskowe na ubiorze, podczas spacerów oraz w trakcie wspólnych wycieczek rowerowych z rodzicami.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Dzieci były bardzo aktywne podczas pogadanki, odpowiadały na pytania oraz poruszały same nurtujące je tematy związane z bezpieczeństwem. Na zakończenie dzieci za aktywność na zajęciach otrzymały kamizelki odblaskowe. Mali goście chcąc uwiecznić tą wyjątkową lekcję bezpieczeństwa pozowały do wspólnego zdjęcia na tle policyjnego radiowozu.

  • Grupa dzieci stojąca z policjantami
  • Dzieci stojące obok radiowozu