Wiadomości

Kierujący pod wpływem alkoholu, z narkotykami i nielegalnie na terytorium Polski

Data publikacji 27.05.2019

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 26-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna kierując skodą znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Dodatkowo policjanci znaleźli przy nim narkotyki i ustalili, że mężczyzna znajduje się na terytorium Polski nielegalnie.

W sobotę nad ranem policjanci drogówki zatrzymali do kontroli drogowej skodę. Za kierownicą auta siedział 26-letni obywatel Ukrainy. Jak się okazało, mężczyzna nie miał przy sobie dokumentu prawa jazdy. Ponadto policjanci sprawdzili jego trzeźwość i ustalili, że znajduje się on po użyciu alkoholu. W trakcie kontroli 26-latek wyraźnie był zdenerwowany i nie uszło to uwadze mundurowych. Okazało się, że w samochodzie ma on również schowane zawiniątko z amfetaminą oraz przebywa na terytorium Polski nielegalnie.

Obywatel Ukrainy został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Na podstawie zebranych dowodów, w tym opinii biegłego, usłyszał zarzut posiadania amfetaminy. 26-latek przyznał się do tego przestępstwa. Ponadto policjanci przedstawili mu zarzut kierowania samochodem w stanie po użyciu alkoholu i braku dokumentu prawa jazdy podczas kontroli drogowej. Następnie stosując tryb przyspieszony, doprowadzili wczoraj sprawcę wykroczeń do sądu. Po zakończeniu czynności w sądzie obywatel Ukrainy został przekazany funkcjonariuszom straży granicznej w związku z jego nielegalnym pobytem na terytorium Polski.

Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

  • Policjant prowadzi zatrzymanego