Pobili i okradli 68-latka, zostali zatrzymani - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Pobili i okradli 68-latka, zostali zatrzymani

Data publikacji 23.05.2019

Dwóch mężczyzn pobiło i okradło 68-letniego mieszkańca Gdańska. Łupem sprawców padły przedmioty osobiste pokrzywdzonego. Policjanci zatrzymali podejrzanych, którzy usłyszeli już zarzuty. Teraz grozi im do 12 lat więzienia.

Na początku tygodnia policjanci z komisariatu na Oruni odebrali zgłoszenie dotyczące rozboju na 68-letnim mieszkańcu Gdańska. Mężczyzna szedł ścieżką w rejonie dzielnicy Orunia i w pewnym momencie dwaj mężczyźni zaatakowali go, pobili i ukradli mu drobne rzeczy osobiste.

Policjanci natychmiast pojechali na miejsce i w pierwszej chwili zadbali o bezpieczeństwo pokrzywdzonego. Mężczyzna został przewieziony do szpitala na badania, a policjanci zaczęli przeczesywać teren, zbierać i sprawdzać informacje.

 

Funkcjonariusze bardzo szybko zatrzymali jednego ze sprawców. Następnego dnia policjanci zatrzymali drugiego z mężczyzn. Zatrzymani to mężczyźni w wieku 43 i 37 lat, którzy nie posiadają stałego miejsca zamieszkania. Mężczyźni usłyszeli zarzuty m. in. rozboju i pobicia. O tym, czy trafią do aresztu na najbliższe miesiące zadecyduje dzisiaj sąd.

 

Za te przestępstwa grozi do 12 lat więzienia.

  • Policjant prowadzi zatrzymanego
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego