Wiadomości

Kierowca autokaru pod wpływem alkoholu - policjanci uniemożliwili mu podróż z dziećmi

Data publikacji 23.05.2019

Prawie każdego dnia policjanci z powiatu starogardzkiego kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wycieczki szkolne. Funkcjonariusze sprawdzają trzeźwość kierowców, dokumenty oraz stan techniczny pojazdu i wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo w czasie przedwakacyjnych wyjazdów. W miniony wtorek podczas takiej kontroli policjanci nie dopuścili do wyjazdu autokaru z młodzieżą, którego kierowca znajdował się pod wpływem alkoholu.

Końcówka roku szkolnego to dla policjantów okres wzmożonej pracy. Funkcjonariusze prawie każdego dnia kontrolują autobusy, które przewożą młodzież i dzieci na wycieczki szkolne.  O przeprowadzenie takich kontroli do policji zwracają się zarówno rodzice jak i dyrekcje szkół i przedszkoli. Niejednokrotnie w sprawie skontrolowania jednego autokaru funkcjonariusze otrzymują czasami po kilkanaście telefonów. Chęć sprawdzenia pojazdu oraz stanu trzeźwości kierowcy, z którym podróżować będą dzieci zgłasza policjantom coraz więcej rodziców, opiekunów i organizatorów wycieczek.

 

W miniony wtorek policjanci ze Skórcza, podczas umówionej wcześniej kontroli sprawdzili trzeźwość 69-letniego kierowcy autobusu. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 0,33 promila. Za kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu, funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie jego prawo jazdy oraz uniemożliwili kontynuowanie dalszej jazdy.

Niestety przez nieodpowiedzialnego kierowcę, który przed wyjazdem spożywał alkohol, dzieci nie wyjechały na  planowaną, ostatnią w tym roku szkolnym wycieczkę.

W najbliższym czasie kierowca autobusu usłyszy zarzuty. Teraz policjanci prowadzą w tej sprawie czynności wyjaśniające.

  • Autobus obok autokaru