Policjanci ponad 3 godziny pracowali na miejscu wypadku drogowego - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci ponad 3 godziny pracowali na miejscu wypadku drogowego

Data publikacji 23.05.2019

Wczoraj malborscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na drodze powiatowej w pobliżu miejscowości Lichnówki. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że mężczyzna kierujący ciągnikiem rolniczym z opryskiwaczem nie upewnił się czy może skręcić w lewo, zaczął zjeżdżać na pole i uderzył w wyprzedzający go motor. 39-letniego motocyklistę z obrażeniami ciała przewieziono do szpitala. Teraz śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

W środę (22 maja br.) około godziny 19.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Malborku otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego na drodze w pobliżu miejscowości Lichnówki. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci. Mundurowi udzielili niezbędnej pomocy poszkodowanym, zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny, technik kryminalistyki zabezpieczył ślady i sporządzili dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze ponad 3 godziny kierowali ruchem.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 39-letni mężczyzna kierujący ciągnikiem rolniczym z opryskiwaczem nie upewnił się czy może skręcić w lewo, zaczął zjeżdżać na pole i uderzył w wyprzedzający go motocykl marki Honda. Mundurowi przeprowadzili badanie stanu trzeźwości, które wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że kierowca traktora nie posiadał uprawnień do prowadzenia takich pojazdów. W wyniku tego zdarzenia kierujący jednośladem, 39-letni mieszkaniec Pelplina, z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Na podstawie zebranych dowodów śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego wypadku.

  • Policjanci podczas oględzin  miejsca wypadku