Jedna osoba ranna w wypadku - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Jedna osoba ranna w wypadku

Data publikacji 22.05.2019

Wczoraj po godz. 10.00 mundurowi otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w Kościerzynie. Na miejscu pracowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. Okazało się że kierujący volkswagenem zderzył się czołowo z kierowcą mercedesa. Ranny kierowca vw audi został przetransportowany do szpitala.

Wczoraj po godz. 10.00 na ul. Wojska Polskiego w Kościerzynie doszło do wypadku drogowego. Dyżurny na miejsce wypadku skierował policjantów drogówki. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady, zrobili zdjęcia oraz sporządzili szkic sytuacyjny. Funkcjonariusze na miejscu wstępnie ustalili okoliczności i przebieg zdarzenia. Wynika z nich, że 43-letni kierujący vw mieszkaniec powiatu kościerskiego, jadąc w kierunku Kościerzyny, z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym marki mercedes, którym kierował 20-latek. Kierujący vw został przetransportowany do szpitala w Kościerzynie.

Mundurowi przebadali kierujących na zawartość alkoholu - byli trzeźwi. Dodatkowo policjanci ustalili, że samochód ciężarowy przypominający wóz straży pożarnej należy do osoby prywatnej i nie ma stosownych zezwoleń na posiadanie sygnałów świetlnych i dźwiękowych pojazdów uprzywilejowanych. W tej sytuacji dodatkowo sprawa zostanie skierowana do sądu.

  • policjanci pracują przy wypadku drogowym
  • policjanci pracują przy wypadku drogowym