Policjanci zatrzymali prawo jazdy za spowodowanie wypadku - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci zatrzymali prawo jazdy za spowodowanie wypadku

Data publikacji 22.05.2019

Wczoraj policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowe, do którego doszło na jednym ze skrzyżowań w mieście. Według wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 34-letnia kierująca volkswagenem lupo nie ustępując pierwszeństwa przejazdu zderzyła się z audi, a następnie z volkswagenem transporterem. Obecnie mundurowi wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj około godziny 8.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Aleja Kociewska z ulicą Żwirki. Przyjmujący zgłoszenie w to miejsce natychmiast wysłał policjantów z wydziału ruchu drogowego, którzy wstępnie ustalili, że 34-letnia mieszkanka powiatu tczewskiego jadąc volkswagenem lupo ulicą Żwirki nie ustępując pierwszeństwa przejazdu zderzyła się z audi, a następnie uderzyła w stojącego na skrzyżowaniu volkswagena transportera. W wyniku tego wypadku kierująca oraz 6-letnia pasażerka volkswagena lupo z obrażeniami ciała trafiły do szpitala.

Technik kryminalistyki sfotografował miejsce zdarzenia oraz wykonał szkic sytuacyjny. Ujawnione i zabezpieczone na miejscu ślady pomogą policjantom w ustaleniu bliższych okoliczności tego wypadku. Mundurowi 34-latce zatrzymali prawo jazdy. Badanie alcotestem wykazało, że kierowcy uczestniczący w zdarzeniu byli trzeźwi.
Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje ale też innych osób.

  • policjanci pracują przy wypadku drogowym
  • policjanci pracują przy wypadku drogowym
  • policjanci pracują przy wypadku drogowym