Karta rowerowa pod okiem lęborskich policjantów - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Karta rowerowa pod okiem lęborskich policjantów

Data publikacji 21.05.2019

Uczniowie dwóch lęborskich szkół zdawali wczoraj egzaminy na kartę rowerową w miasteczku ruchu drogowego znajdującym się na terenie Komendy Powiatowej Policji w Lęborku. Praktyczną część sprawdzianu przeprowadzali policjanci ruchu drogowego. Karty rowerowe trafią do świeżo upieczonych rowerzystów jeszcze przed końcem roku szkolnego i pozwolą im na samodzielne poruszanie się po drogach.

Wczoraj funkcjonariusze ruchu drogowego lęborskiej komendy egzaminowali kandydatów na rowerzystów ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Społecznej Szkoły Językowej ASLO w Lęborku. Osoby, którym udało się zaliczyć teoretyczną część przystąpiły do sprawdzenia praktycznych umiejętności w miasteczku ruchu drogowego mieszczącego się na terenie komendy. Pod fachowym okiem policjantów uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę ze znajomości znaków drogowych oraz sprawnego manewrowania jednośladem.
Wszyscy bez wyjątku doskonale sobie poradzili z zadaniami i jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego otrzymają karty rowerowe, które uprawniać ich będą do samodzielnej jazdy rowerem szlakami komunikacyjnymi.