Wiadomości

Gdyńscy policjanci najlepszymi ratownikami kwalifikowanej pierwszej pomocy

Data publikacji 21.05.2019

Policjanci reprezentujący Komendę Miejską Policji w Gdyni zajęli pierwsze miejsce w eliminacjach wojewódzkich VII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych w Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. O miano najlepszych policyjnych ratowników rywalizowało 15 drużyn z komend powiatowych i miejskich województwa pomorskiego. Zwycięska para reprezentować będzie pomorskich policjantów w trakcie finału VII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Wczoraj (20.05.2019) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku odbył się finał eliminacji wojewódzkich VII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W zmaganiach o miano najlepszych policyjnych ratowników województwa pomorskiego brali udział przedstawiciele komend powiatowych i miejskich naszego województwa.

St. sierż. Krzysztof Sowiński i sierż. Kamil Sowiński reprezentujący Komendę Miejską Policji w Gdyni są braćmi, a na co dzień pełnią służbę kolejno w Wydziale Ruchu Drogowego KMP w Gdyni i Komisariacie Policji w Gdyni Karwinach. W trakcie eliminacji wojewódzkich VII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, na które składał się test wiedzy i symulacja praktycznych działał ratowniczych uzyskali najwyższą punktację i tym samym stanęli na najwyższym stopniu podium.

Policyjni bracia z gdyńskiej komendy reprezentować będą pomorskich policjantów w trakcie finału VII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, który odbędzie się w dniach 30-31.05.2019 w Szkole Policji w Słupsku.