Zatrzymany przez kryminalnych włamywacz usłyszał zarzuty - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymany przez kryminalnych włamywacz usłyszał zarzuty

Data publikacji 21.05.2019

Kryminalni z chojnickiej komendy policji zatrzymali 18-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem do domu jednorodzinnego w Chojnicach. Sprawca z wnętrza budynku ukradł laptopa oraz zniszczył wyposażenie budynku. Pokrzywdzona wyceniła straty na 3 tysiące złotych. Policjanci odzyskali skradziony sprzęt i podejrzanemu przedstawili już zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (19 maja br.) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zostali powiadomieni o włamaniu do jednego z domów na terenie Chojnic. Sprawca  z wnętrza budynku ukradł laptopa, a także, aby wejść do środka zniszczył wyposażenie budynku. Wartość strat właścicielka wyceniła na 3 tysiące złotych. Po przyjęciu zawiadomienia sprawą natychmiast zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego, którzy w toku czynności operacyjnych ustalili  sprawcę włamania. W poniedziałek przed południem 18-letni chojniczanin został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji. Ponadto mundurowi w toku dalszych czynności odzyskali i zabezpieczyli skradzionego laptopa, który w najbliższych dniach zostanie przekazany pokrzywdzonej.

Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił śledczym na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutów kradzieży z włamaniem. Został on przesłuchany w charakterze podejrzanego. 18-latek w przeszłości był notowany za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo. Za kradzież z włamaniem grozi kara  do 10 lat pozbawienia wolności, a także  sąd może  zobowiązać sprawcę do zadość uczynienia pokrzywdzonemu jego strat materialnych.