Śmiertelne wypadek w zatoce autobusowej - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Śmiertelne wypadek w zatoce autobusowej

Data publikacji 21.05.2019

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym zginęła mieszkanka powiatu starogardzkiego. Piesza została potrącona przez ruszający z przystanku autobus. Obrażenia jakich doznała 77-letnia kobieta okazały się śmiertelne.

 

 

Wczoraj kilka minut po godz. 15:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymał informację o potrąceniu pieszej. Do zdarzenia doszło w zatoczce przy przystanku na Al. Armii Krajowej.

Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu policjanci, kierowca autokaru włączając się do ruchu potrącił kobietę, która przechodziła na drugą stronę ulicy w miejscu niedozwolonym. Uczestnicząca w zdarzeniu piesza trafiła do szpitala. Obrażenia jakich doznała 77-letnia mieszkanka Kociewia okazały się śmiertelne.

 

Badanie alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy. Pracujący na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili oględziny pojazdu, a policyjny technik wykonał dokumentację procesową oraz zabezpieczył ujawnione ślady, które pomogą w wyjaśnieniu bliższych okoliczności tego tragicznego wypadku.

 

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie przy dojeżdżaniu do skrzyżowań i przejść dla pieszych. Mundurowi ostrzegają także pieszych i rowerzystów, aby zachowali szczególną ostrożność przy wkraczaniu i poruszaniu się po jezdni. Dla naszego bezpieczeństwa pamiętajmy również o używaniu elementów odblaskowych, szczególnie w tym okresie, gdy widoczność na drodze jest znacznie ograniczona.